Květy levandule - Regionální produkt"Opavské slezsko"

Glycerin s květy a silicí levandule

Levandule prospívá mastné a bledé pleti a také prospívá pleti náchylné ke skvrnám na kůži. Působí jako antioxidant, zachycuje volné radikály, podporuje obnovu kožních buněk a celkovou regeneraci pokožky. Zpomaluje příznaky stárnutí, eliminuje vrásky, rozzařuje a vyhlazuje pleť.  Je výborná na všechny typy pleti včetně aknózní, citlivé a zralé. Je vhodná při ekzémech, dermatitidě a psoriáze. Má hojivé účinky, zklidňuje a regeneruje pokožku po slunění, po štípnutí hmyzem, při poranění kůže a při popáleninách.

Silice levandule je výtažek z rostliny levandule, překvapivě pomáhá při revma, po úrazech, při vykloubeních, natržených svalech, bolestech, zánětech nervů a migréně, vředy, infekční rány a povrchové záněty. Působí jako repelent pro odpuzení hmyzu. Pro své zklidňující až mírně sedativní účinky se používá při nervovém vypětí, nervozitě, nespavosti, bolestech hlavy a depresi.

Glycerin chrání přirozenou obrany schopnost kůže vyplňováním prostoru , kterému se říká mezibuněčná hmota a přitahováním právě takového množství vody, které udržuje homeostázu kůže. Znamená to, že glycerin na sebe váže vzdušnou vlhkost a udržuje pokožku vláčnou.

  • Rostlinný základ,
  • neobsahuje Sodium Lauryl sulfát
  • dobře pění
  • hydratace a příjemný pocit pokožky 

Byliny které používáme k výrobě splňují požadavky na jakost a zdravotní nezávadnost stanovené zákonem 110/97 Sb.s provádějícími předpisy. 

Ingredients/INCI/:
Lavandula Angustifolia extrakt, Lavandula Angustifolia floor, Glycerin, Aqua, Sodium Stearate, Propylene Glycol, Sodium Laurete, Sorbitol, ,sodium Chloride,
Lauric Acid, Stearic Acid, Pentasodium Pentetate, Tetrasodium Etidronate

Min.hmotnost: 100g± 10g dle doby zrání


105,00 Kč