Himalájská sůl

06.11.2022

Himalájská sůl

Barva: bílá až růžová (růžovou barvu způsobují oxidy železa)

Vzhled: krystaly velikosti 5-7mm (vzhledem k tomu, že se jedná o čistě přírodní produkt, krystaly mohou být i větší)

Sůl je z pákistánských dolů v pohoří Himálaje. Koupel v této soli přináší maximální pocit uvolnění, posiluje organismus, kterému dodává minerály, pomáhá udržovat přirozenou vlhkost a pH pokožku a je vhodná pro všechny typy pokožky.

V poměru soli a vody 1:100 lze dosáhnout efektu, kdy se začnou z těla vylučovat škodlivé látky. Stejný jev nastává při pobytu u moře , kdy koncentrace soli v moři je větší než v těle, čímž dochází k vylučování vody se škodlivými látkami z vašeho těla.

Relaxační koupel : Do vany s horkou vodou přidáme 2-3 polévkové lžíce soli, necháme krátce vyluhovat. Koupel provádíme v teplé vodě, která je příjemná na tělo a relaxujeme minimálně 20 minut.

Himálajská sůl působí účinně i proti migréně.


Recept po domácku:

Celý postup přípravy je velmi jednoduchý.

Jednoduše vezměte přibližně 2 až 3 dcl sklenici s čistou vodou a nasypte do ní 1/2 až 1 čajovou lžičku himálajske soli.

Do toho vytlačte šťávu z polovice až jednoho celého citrónu.

Dobře promíchejte, aby se všechna sůl ve vodě rozpustila a následně to vypijte. Bolest hlavy by měla za okamžik ( nanejvýše do pár minut) ustoupit..

Minerální složení:

NaCl 85,00 %

Ca 0,79 %

Mg 10,00 %

Si 0,25 %

Fe 0,85 %

Sr 0,35 %

Ba 0,10 %

HIMALÁJSKÁ SŮL A ZAŽÍVÁNÍ

Vypijte každé ráno na lačný žaludek malou čajovou lžičku himálajské soli smíchanou se sklenicí přírodní pramenité vody. Nezáleží tolik na množství jako na pravidelnosti. Z biochemického hlediska je během několika minut povzbuzena funkce žaludku a střev (peristaltika). Toto opět povzbudí trávení a látkovou výměnu. Zvyšuje elektrolytickou hladinu, tudíž se zlepší vodivost v těle a to se pozitivně projeví na krevním oběhu. Díky soli může proud opět téci.

PRO VYROVNANOU HLADINU KYSELIN A ZÁSAD V TĚLE

Roztok himálajské soli a vody je vynikající prostředek na vyrovnání hladiny kyselin a zásad v těle, jsou vyplavovány z našeho těla těžké kovy jako rtuť, olovo, arsen, amalgam a vodní kámen. Krystalická sůl má schopnost rozbourávat molekulární sloučeniny. Dopřejte svému tělu také očišťovací kůru a zbavte cévy usazenin, vylučte těžké kovy a jiné nečistoty. Aby tělo mohlo tyto látky odbourat musejí opět projít látkovou výměnou. Dokonce i vůbec nebo těžko odbouratelné živočišné bílkoviny jsou díky silné strukturální tvorbě krystalické soli v krvi opět zesíleně vylučovány močí.

PRVOTNÍ ZHORŠENÍ PŘI PROČIŠŤOVÁNÍ

Krystalickou solí je stávající příznak a také nepociťovaný ale už latentně přítomný příznak díky přísunu energie důsledně prožíván. Tento proces je často provázen prvotním zhoršením jako to známe z homeopatie a to tam, kde máte nejslabší orgán nebo nemocí zasažené místo. Při revmatických onemocněních jako je dna, artritida nebo artróza, tedy tam, kde se již vytvořili krystaly byste měli měsíce pravidelně pít solanku. Časem začne organismus usazeniny rozbourávat a znovu budou vyloučeny látkovou výměnou. To samé platí pro ledvinové a žlučové kameny. Jsou-li kameny rozbourávány a vylučovány působením krystalické struktury je to někdy provázeno bolestivými kolikami. Ale tělo dokázalo vlastní silou - bez operace - se zbavit kamenů.

Pokud se špatným stravováním ve střevech nashromáždilo moc nebo větší množství kvasivých a hnilobných látek, může se stát, že roztok soli a vody zapůsobí průjmově. V takovémto případě, i když je průjem nepříjemný, ho můžeme označit za pozitivní. Nenastává nic jiného než nutně potřebné pročištění střev.