Herbář

Rozmarýn

06.11.2022

Výtažky z rozmarýnu se velmi často přidávají do bio vlasové kosmetiky (šampony, vlasové vody, zábaly), která vyživuje vlasové kořínky, posiluje strukturu vlasů a dodává jim vitalitu. Výrazně prokrvuje vlasovou pokožku, podněcuje růst a zabraňuje předčasnému vypadávání vlasů. eliminuje tvorbu lupů.

Rakytníkový olej působí výjimečně příznivě v péči o pleť. Pomáhá při ekzémech a urychluje hojení.

Pomáhá při spáleninách od sluníčka a na skvrny na kůži. Je vhodná na vlasové koupele po nichž jsou vlasy hedvábné, jemné a příjemně voní. Koupel je výborná na mastnou pokožku a ucpané póry.

Pomerančová kůra, která zároveň působí jako peeling a pomocník v boji proti celulitidě. Nádherně voní navozuje atmosféru vánoc

Olivový olej

06.11.2022

Olivový olej je využíván jako součást kosmetických receptur od nepaměti. Zprávy o jeho oblibě máme již ze starověkých pramenů, kdy se používal na promaštění pleti i na výrobu mýdla. Olivový olej obsahuje mastné kyseliny, které napomáhají vypínat pokožku a chránit ji před tvorbu vrásek, obsahuje také přírodní vitamín E, který podporuje elasticitu a...

Okurky pleť pročistí a projasní, zklidní záněty a otoky kolem očí.Okurky jsou cenným zdrojem vitamínu C, skupiny vitamínů B, kyseliny křemičité a vody. Okurková kosmetika pokožku hydratuje, osvěžuje a napíná.

Mrkvový olej

06.11.2022

Mrkvový olej je bohatý na vitamíny A, B, C a E a beta-karoten. Mrkvový olej má vyživující vlastnosti. Působí blahodárně na unavenou pleť. Pomáhá udržet její pružnost a pomáhá při regeneraci kožních buněk.

Mořská sůl

06.11.2022

Mořská sůl - přírodní látka, získávaná z mořské vody. Je všeobecně známo, že mořská sůl působí blahodárně na celé tělo. V kosmetice se používá především pro své čistící vlastnosti. Obsahuje velké množství minerálních látek, například jód, brom, draslík a sodík.

Meduňka

06.11.2022

Nejvíc ji ocení citlivá pleť, kterou meduňka posílí a uvolní. Také zpomaluje stárnutí a brzdí vznik vrásek.