Epsomská sůl - potravinářská

06.11.2022

Epsomská sůl je velice oblíbená a často se používá k detoxikaci těla, tradičně se užívá pro vnitřní i vnější detoxikaci. Uvádíme zde příklad použití pro očistnou jaterní kúru:

Budete potřebovat 60 g epsomské soli, 180 ml šťávy z grepu (dva kusy), 120 ml extra panenského olivového oleje a vodu. Očistnou kúru je vhodné naplánovat na víkend, nebo jiné vhodné dny. Den před očistou vynechte maso a smažené, jezte hodně ovoce, hodně pijte vodu, nebo džusy.

První den kúry se vyvarujte pevné stravy a pouze dbejte na dostatečný příjem tekutin, nejllépe vody. Odpoledne již pouze vodu. Nachystejte si 3/4 litru vody, přidejte 60g epsomské soli a míchejte do rozpuštění.

Návod na detoxikaci organismu


18:00 - Odlijte si první dávku roztoku epsomské soli - 180 ml a vypijte. Mějte na paměti, že se mohou dostavit projímavé účinky!
20:00 - Odlijte si druhou dávku epsomské soli - 180 ml a vypijte. Měly by se dostavit projímavé účinky.
21:30 - Do láhve s víčkem nalijte 180 ml grepové šťávy a 120ml olivového oleje. Uzavřete a několik minut protřepejte, aby se tyto tekutiny rozdílné hustoty spojily.
22:00 - Vypijte tuto směs oleje a šťávy. Při pití pokud možno stůjte a dávku vypijte najednou, nejdéle do 5 minut. Poté si jděte ihned lehnout a nejméně 20 minut vydržete v lehu na zádech aniž byste se hýbali. Je nutné udržet v teple oblast břiicha ideálně za pomoci elektrické dečky, nebo termoláhve.

Druhý den vypijte ráno třetí dávku roztoku epsomské soli (opět 180 ml) a přibližně po dvou hodinách čtvrtou - poslední dávku roztoku. Opět mějte na paměti projímavé účinky roztoku! Po dalších dvou hodinách začněte znovu přijímat nejprve tekutou stravu, ovocné šťávy a odpoledne přejděte postupně na běžnou lehkou stravu.

Očistu neprovádějte, pokud jste oslabení, nebo nemocní!