Epsomská sůl - koupelová

06.11.2022

Epsomská sůl se používá už po staletí jako přirozená léčba mnoha neduhů. Četné způsoby využití má i v péči o tělo. Epsomská sůl je sloučeninou hořčíku a síry (síran hořečnatý), získala své jméno podle slaných pramenů v Epsomu v anglickém hrabství Surrey.

Sůl Epsom je chemická sloučenina hořčíku a síranu (síran hořečnatý), která má vynikajcí ozdravné vlastnosti. Hořčík, který sůl EPSOM obsahuje, je základním stavebním prvkem organismu a jeho nedostatek se projevuje např. únavou a depresemi. Sůl Epsom od AKOMA je v potravinářské kvalitě. Studie prokázaly, že hořčík a síran jsou oba snadno vstřebatelné přes kůži, takže solná lázeň se solí EPSOM je jednoduchý a ideální způsob, jak vychutnat úžasné výhody zdraví.

Hořčík hraje řadu rolí v těle, včetně regulace aktivit více než 325 enzymů, snižuje záněty, podporuje správnou funkci svalů a nervů a pomáhá předcházet kornatění tepen.

Sírany pomáhají zlepšit vstřebávání živin, ničí toxiny a pomáhají zmírnit migrénu. Epsom má blahodárné vlastnosti, které mohou uklidnit tělo, mysl a duši. Pomáhá uvolnit nervový systém, léčí kožní problémy, zklidňuje bolesti v zádech a bolesti končetin, včetně uvolnění svalového napětí, a vyplavování toxinů z těla.

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak zmírnit stres a problémy spojené se stresem je dát si lázeň ve vaně plné horké vody s několika šálky soli Epsom. Některé z výhod soli Epsom: Zmírňuje stres a uvolňuje tělo Stres odplavuje z těla hořčík a zvyšuje hladinu adrenalinu. Sůl Epsom, rozpuštěná v teplé vodě se vstřebává přes kůži a doplňuje hladinu hořčíku v těle. Hořčík pomáhá produkovat serotonin, a chemické látky v mozku, které vytváří pocit klidu a relaxace. Ionty hořčíku také pomáhají lépe relaxovat a snížit podrážděnost snížením účinků adrenalinu. Vytvářejí pocit uvolnění, zlepšení spánku a soustředění.. Zmírňuje bolest a svalové křeče O solné lázni Epsom je známo, že pomáhá zmírnit bolesti a zánět, což je výhodné při léčbě bolesti svalů, astma a migrény. Zkuste pro vaše bolavé a unavené nohy udělat lázeň v teplé vodě s půl šálkem soli Epsom.

Epsom zjemňuje pokožku a dokonce neutralizuje zápach nohou . Uvolňuje svaly a podporuje správnou funkci nerovového systému Studie ukazují, že Epsom může pomoci regulovat elektrolyty v těle, což pomáhá k řádného fungování svalů, nervů a enzymů.

Koupelí se kůží vstřebává hořčík a síry (síran hořečnatý)

Hořík řídí v těle přes 325 enzymů. Pomáhá i zmírňovat záněty a kornatění tepen a podporuje správné fungování svalů a nervů. Sulfát zvyšuje tempo, jímž jsou organismem absorbovány nutriční látky, a pomáhá z těla vyplavovat toxiny.

Můžete do koupele přidat nejen epsomskou sůl, ale i himalásjkou sůl a sodu bicarbonu - nejen že si příjemně oddychnete a doplníte hořčík (epsomská sůl), ale i minerály (himalájská sůl) a soda bicarbona se postará o vytvoření zásaditého prostředí.

Příprava koupele

20g epsomská sůl,

75g himálajská sůl

50g jedlá soda

Směs si dejte do vany horké vody.

Doporučená délka koupele 20-30 minut - 1-2x týdně