Damašský květ - olej

06.11.2022

Růžový olej získáváme pozvolnou a dlouhodobou macerací okvětních lístků Damašské růže za studena. Jedná se o jeden z nejluxusnějších a biologicky nejkvalitnějších rostlinných olejů používaných v kosmetice. Jako nosné oleje jsou použity velmi luxusní oleje: mandlový, jojobový a šípkový. Velmi aktivně napomáhá zvyšovat elasticitu a tonus pokožky. Zpevňuje, hydratuje, vyživuje a regeneruje. Pokožku relaxuje a čistí. O tomto oleji se dá s mírnou nadsázkou říci, že Vaši pleť udrží mladou a svěží.

Má příjemnou ženskou květinovou vůni, která je v porovnání s jinými růžemi, tou nejvýraznější. Proto patří mezi nejoblíbenější esence do parfémů. Má harmonizující účinky během migrén, PMS, bolestivé menstruaci či menopauze, ale také během stresu, smutku, nervozitě, nespavosti a depresí.

Mezi její hlavní aktivní látky patří citronellol, citral (silný antimikrobiální látka nezbytná pro syntézu vitaminu A), carvone, eugenol (jeden z nejbohatších antioxidantů), farnesol (přírodní pesticid), methyl eugenol (antiseptická látka) a vonné látky jako citronellyl acetát, nerol, fenyl-acetaldehyd a fenyl geraniol. Jeho protizánětlivé, antiseptické, antibakteriální, dezinfekční a antioxidační účinky jsou velmi příznivé pro pokožku. Tu totiž zjemňuje, posiluje, výrazně regeneruje a vyhladí drobné vrásky. Použití: Je vhodný pro každý typ pleti, ale doporučuje se zejména pro zralou pokožku.