Epsomská sůl s lučním kvítím

Víte, že jedním z nejjednodušších způsobů, jak zmírnit stres a problémy spojené se stresem je dát si lázeň ve vaně plné horké vody Epsomskou sůl.

Epsomská sůl zmírňuje stres a uvolňuje tělo. Stres odplavuje z těla hořčík a zvyšuje hladinu adrenalinu. Sůl Epsom, rozpuštěná v teplé vodě se vstřebává přes kůži a doplňuje hladinu hořčíku v těle. Hořčík pomáhá produkovat serotonin, a chemické látky v mozku, které vytváří pocit klidu a relaxace. Ionty hořčíku také pomáhají lépe relaxovat a snížit podrážděnost snížením účinků adrenalinu. Vytvářejí pocit uvolnění, zlepšení spánku a soustředění.. Zmírňuje bolest a svalové křeče. O solné lázni Epsom je známo, že pomáhá zmírnit bolesti a zánět, což je výhodné při problémech bolesti svalů, astma a migrény. Zkuste pro vaše bolavé a unavené nohy udělat lázeň v teplé vodě s půl šálkem soli Epsom. 

Lupeny růží působí antibakteriálně, protizánětlivě a hydratačně. Zjemňují hrubou kůži, póry, zklidňuje pokožku, sjednocuje tón pleti, regeneruje poškozené buňky a působí proti předčasnému stárnutí pokožky. Je vhodná na všechny typy pleti, na suchou, smíšenou i na citlivou a mastnou pleť. Lupeny růží příznivě působí i na pokožku hlavy a dodávají lesk poškozeným a unaveným vlasům. Lupeny růží jsou romantickým doplňkem do voňavé koupele

Chrpa polní je v kosmetice známá již od středověku. Obsahuje flavonoidy, saponiny, slizy, hořčiny, třísloviny a některé minerální látky, především mangan.
Má mírně adstringentní (stahující) účinky, dezinfekční vlastnosti, zklidňuje pokožku a dodává jí pocit svěžesti.

Sedmikráska obsahuje minerální látky, ovocné kyseliny, antioxidační fluoridy a hydratační polysacharidy. Kombinací všech těchto látek vzniká elixír pro zářivou a zdravou pleť! Výtažek obsažený v kosmetice potom napomáhá zklidnění, rozjasnění a celkovému omlazení pleti. Jak už napovídá sám název této rostlinky s drobnými kvítky, jedná se o něžné pohlazení

Jetel červený pomáhá proti ekzémům či akné ve formě koupele nebo k omývání poškozeného místa.

Sléz maurský obsahuje slizy, třísloviny, antokyany, organické kyseliny a vitamin C. Má hydratační, protizánětlivé, zklidňující a zjemňující účinky. Chrání pokožku před podrážděním. Pomáhá při kožních problémech, potničky, opruzeninách, ekzémech, zánětech. Tvrdou pokožku zjemňuje a změkčuje, suchou pokožku hydratuje.

Měsíček lékařský je velmi ceněný pro své dezinfekční, antibiotické a antiseptické účinky. Šetrně léčí plísňová onemocnění kůže, na které klasická medicína často předepisuje léky s nepříjemnými vedlejšími účinky nebo omezenou dobou používání

Používá se na kožní záněty, menší poranění kůže, špatně se hojící jizvy, popáleniny, omrzliny, plísně, opruzeniny, lišej, některé typy ekzémů. Nejen že vraždí škodící mikroorganismy, také podporují tvorbu nových tkání, a tím urychlují celý proces hojení kůže.

Byliny, které používáme k výrobě splňují požadavky na jakost a zdravotní nezávadnost stanovené zákonem 110/97 Sb.s provádějícími předpisy.

Země původu soli: Anglie

Ingredients/INCI/:
Magnesium sulfate, Centaurea cyanus flos, Trifolium pratense flos, Celandula officinalis flos, Rosa agrestis. Malva sylvestris, Bellis perennis

Hmotnost: 580g 

239,00 Kč